Jak powstają odkurzacze

W przeciwieństwie do współczesnych mopów i mioteł, odkurzacze mają historię sięgającą XIX wieku. Ich najwcześniejsze modele były wykonane z drewna, gumy, skóry lub metalu. Nowoczesny odkurzacz wykonany jest w dużej mierze z tworzywa sztucznego. Dan Fox odkrył żywicę poliwęglanową w 1953 roku, która wkrótce została użyta jako podstawa do modeli pionowych. Większość firm przeszła na ten materiał do 1975 roku. Seria kompaktowych pojemników firmy Eureka była jedną z pierwszych, w których zastosowano tworzywo sztuczne.

Hubert Cecil Booth wynalazł pierwszy odkurzacz
Kiedy Hubert Cecil Booth wpadł na pomysł swojego odkurzacza, nie był to nowy pomysł. W rzeczywistości maszyny czyszczące istniały od dziesięcioleci i aż do wynalezienia nowoczesnego odkurzacza po prostu zdmuchiwały kurz. Booth widział, jak kurz unosi się z krzesła i zdał sobie sprawę, że może odwrócić działanie systemu, odsysając kurz i brud. Był pod takim wrażeniem, że zaczął budować i sprzedawać własne prototypy, a ostatecznie opatentował swój wynalazek w 1901 roku. https://ibrok.pl/odkurzacz-pionowy-ranking-2022-opinie-testy/

producenci
Większość producentów odkurzaczy rozpoczyna proces produkcyjny od skomputeryzowanych systemów kreślarskich do projektowania komponentów. Następnie używają wtryskarki do tworzenia części. Maszyny te produkują maleńkie plastikowe granulki i wlewają je do kadzi grzewczej. Po stopieniu granulki można je zabarwić. Poniżej omówiono niektóre z najczęstszych trybów awarii odkurzacza. Spójrzmy na nie jeden po drugim. W tym artykule omówimy niektóre z typowych trybów awarii oraz sposoby rozwiązania tych problemów przez producenta.

style
Istnieje wiele stylów odkurzaczy. Najczęściej spotykane są odkurzacze pionowe, które są wyposażone w pokładowy system mocowania, jednak mogą być ciężkie i trudne do manewrowania. Z drugiej strony odkurzacze kanistrowe są lżejsze, ale nie są tak łatwe do przechowywania. Dodatkowo mogą być trudne do ciągnięcia po domu, zwłaszcza jeśli masz większy dom. To, czy potrzebujesz odkurzacza pionowego, czy kanistrowego, zależy od Twoich konkretnych potrzeb i rodzaju czyszczonej podłogi.

koszt
Wybierając nowy odkurzacz do domu, pamiętaj, że niektóre modele kosztują więcej niż inne. Oprócz rozmiaru na koszt wpływają materiały. Niektóre wykonane są z tworzywa sztucznego, a inne ze stali nierdzewnej. Oczywiście im cięższe jest podciśnienie, tym będzie droższe. Zastanów się również, jak ciężki będzie eksploatacja – ciężka próżnia będzie trudniejsza w manewrowaniu i może być bardzo obciążająca dla twoich pracowników. Wybór lekkiej, kompaktowej jednostki pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. I nie zapominaj, że konserwacja będzie łatwiejsza dzięki trwałemu materiałowi.

Wpływ środowiska
W ostatnich latach moc odkurzaczy dramatycznie wzrosła. Bez unijnych przepisów dotyczących ekoprojektu liczba tych odkurzaczy prawdopodobnie wzrosłaby jeszcze bardziej. Do 2020 roku moc odkurzacza wyniesie od 2337 do 2450 W, co będzie miało dodatkowe 8-9 procent wpływu na środowisko. Wyniki te wskazują, czego można się spodziewać, jeśli rozporządzenie UE nie zostanie wprowadzone. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak nowe rozporządzenie UE wpłynie na rynek odkurzaczy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *