Czy granie w gry online jest odpowiednie dla Twojego dziecka?

Istnieje kilka społecznych korzyści płynących z grania w gry online. Poznasz nowych ludzi. Możesz również dowiedzieć się o kwestiach związanych z prywatnością i politykach firm zajmujących się grami dotyczącymi danych osobowych. Ale jeśli nie masz pewności, czy granie w gry online jest dla Ciebie odpowiednie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. W końcu to Twoje pieniądze – ale czy możesz zaufać firmom, które przetwarzają Twoje dane? Oto trzy najczęstsze powody, dla których ludzie grają w gry online. Ale strzeż się! Wiąże się to również z ryzykiem.

Korzyści społeczne płynące z grania w gry wideo online
Oprócz rozwoju mózgu, gry online mają wiele korzyści społecznych. Oprócz pomagania graczom w rozwijaniu umiejętności wielozadaniowych, gry prospołeczne zwiększają również liczbę dzieci, które mogą uratować przyjaciela lub nieznajomego w prawdziwym życiu. Według badań przeprowadzonych przez Isabelę Granic, dzieci, które grają w prospołeczne gry wideo na początku roku szkolnego, częściej angażują się w pomocne zachowania w późniejszym życiu. Inne rodzaje gier promują zaangażowanie obywatelskie i okazały się mieć pozytywny wpływ na mózgi dzieci.

Zagrożenia
Gry online to świetny sposób na zajęcie się przy jednoczesnym utrzymywaniu kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Ale ma też swoje ryzyko. Dzieci mogą stać się ofiarami cyberprzemocy, internetowych drapieżników, a nawet wykorzystywania seksualnego. Aby chronić bezpieczeństwo swojego dziecka w Internecie, musisz omówić zagrożenia i upewnić się, że dziecko czuje się komfortowo grając w gry, które lubi. Jeśli Twoje dziecko jest nowicjuszem w graniu w te gry, podziel się z nim tymi wskazówkami i poradami.

Więcej: https://alebib.pl/betinia-casino-opinie/

Prywatne problemy
Podobnie jak w przypadku każdej innej aktywności w Internecie, kwestie prywatności podczas grania w gry online są dużym wyzwaniem. Chociaż natura gier online jest ogólnie nieszkodliwa, fakt, że ludzie mogą być szpiegowani, jest poważnym problemem. Ponieważ niektóre gry wymagają użycia mikrofonu i kamery internetowej, możesz ujawniać swoje informacje innym. Ponadto niektóre firmy sprzedają zebrane dane reklamodawcom. Czynniki te sprawiają, że platformy gier online są celem cyberprzestępców.

Zasady firm produkujących gry dotyczące danych osobowych
Zasady firm produkujących gry dotyczące danych osobowych gromadzonych podczas grania w gry online mogą pomóc graczom zrozumieć, jakie informacje są gromadzone i dlaczego. Firmy zajmujące się grami muszą uzyskać zgodę graczy, zanim będą mogły przetwarzać swoje dane osobowe, ale może to być trudne dla młodszych dzieci. Wielu dorosłych nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się za ekranem komputera, ale dzieci nie mogą zrozumieć, w jaki sposób wykorzystywane są ich dane osobowe. Ponadto większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że nasze informacje są gromadzone przez firmy zajmujące się grami.

Popularność wśród dzieci
Niedawny raport na temat popularności gier online wykazał, że gra w nie więcej dzieci i młodszych graczy niż kiedykolwiek wcześniej. Chociaż czas, jaki spędzali na grach online, zmniejszył się, ograniczenia blokowania nie zostały jeszcze przywrócone. Chociaż pojawiły się pewne kontrowersje dotyczące wpływu gier online na życie młodych ludzi, większość rodziców uważa, że ​​ich dzieci spędzają sporo czasu w Internecie.

Wpływ na oceny
Badania pokazują, że granie w gry wideo może wpływać na oceny dziecka, ale kluczowym czynnikiem może być ilość czasu spędzanego na tych grach. W badaniu opublikowanym w Psychology of Popular Media Culture zbadano, w jaki sposób gry wideo wpływają na kluczowe kompetencje i oceny w czasie. Naukowcy przez dwa lata obserwowali 3554 nastolatków, w tym 56 procent dziewcząt. Zarejestrowali nawyki związane z grami i przetestowali kluczowe kompetencje, aby określić wpływ. Wyniki pokazują, że wpływ gier komputerowych na oceny był minimalny, nawet jeśli dzieci spędzają osiem godzin dziennie na graniu w te gry.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *