3 czerwca prawosławni świętują Ikony Bogorodicy Wladimirskoj/ Иконы Владимирской Божией Матери.

3 июня – день Владимирской иконы Божией Матери. О чём молятся перед святыней?

Z tego artykułu dowiesz się historię Ikony? dla czego tak wiele znaczy dla prawosławnych ?
Historia
Atorem obrazu uważa się ewangelist Łukasz – евангелист Лука. Napisał ją na desce stołu? na którym jadła  Święta Rodzina: Jezus Chrystus, Najświętsza Bogorodica i Iosif Obrucznik.
Do  V wieku swiątynia przechowywana w Jerozolimie, potem przeniesiona do Konstantynopola. W 1131 rkou Konstynopolski Patriarcha Łuka Hrizowerch podarował ten obraz księciu Mstisławu.
Niektóry czas ikona była w Wyszgortodzie pod Kijowem. W 1155 roku na roskaz Andreja Bogolubskiego ikonę przeniesli do miasta Wladimir, tam i otrzymała swoją nazwe.Dla czego w Rpsji ta kona tak szanowana?Pod czas gdy ikona była w Wyszgorodzie? po molebnie przed nią działo się wiele cudów. I prawosławni dowiedzieli się ze ikna tworzy cuda.

W 1395 roku stało się wydarzenie mające dla narodu ruskiego wielkie znaczenie.

Na Moskwe szli wojska Tamerłana. Świątynie dostarczyli do Moskwy. Osłony Caricy Niebiesnej modłili wojska i narod ruski. I tu z niznanych przyczyn, Tamerłan , który już opanował niedaleki Jelec, zwrócił do domu.

Okazało sie iz Chanu , lezacemu w namiocie objawiła się we snie Kobieta, od której wychodziło światło. I dała roskaz zostawic Rosje. Chan jak obudził się ? zapytał u mądrych? kto to móg być ?, i z opisu jemu wytłumaczono że to była Bogorodica? chroniąca chrześcjan.

Pózniej po modlitwam Świętej Bogorodicy ruski narod pozbawił się najazdów  chana Achmeta ? potem Machmet Gireja.
Wiadomo i wiele cudów przed ikoną Wladimiskoj objawionych.

O czym modłią się przed ikoną Wladimirskoj?

Zazwyczaj proszą zbawić ojczyzne od najazdów wroga , uchronienia przed roskolem i jeresju, trwaniu Państwa Rosyjskiego , o zawarciu pokoju między wrogami i twardości Prawoslawia.

Można prosić Bogorodzice i o inne rzeczy , i jak Wola Boga na to będzie – prośba zostanie usłyszana i wykonana.

Z Swiętem bracia i siostry!

Zespół Правжизнь.рф

Tekst przetłumaczono z:источник